Polska Wiadomości

Polscy strażnicy graniczni zatrzymali młodego Afrykanina z podrobioną wizą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl w Korczowej strażnicy graniczni ujawnili fałszywą duńską wizę oraz stemple kontroli granicznej trzech europejskich państw. 25-letni Ghańczyk kupił je za 500 euro na Ukrainie, i na ich podstawie chciał dotrzeć Holandii.

25-letni cudzoziemiec zgłosił się do kontroli granicznej 29 lutego w Korczowej. Podróżował autobusem kursowym z Ukrainy do Niemiec.

Funkcjonariuszka Straży Granicznej nabrała podejrzeń co do autentyczności duńskiej wizy oraz stempli kontroli granicznej zamieszczonych w paszporcie należącym do mężczyzny.

Szczegółowe sprawdzenia dokumentów oraz danych z międzynarodowych baz potwierdziły fałszerstwo. Ghańczyk od razu przyznał się do oszustwa. Dodał, że dokumenty kupił za 500 euro w trakcie pobytu na Ukrainie. Fałszywe stemple kontroli granicznej z Hiszpanii, Danii oraz Holandii miały potwierdzić rzekomo odbyte podróże i zwiększyć wiarygodność wizy.

Cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Straż Graniczna wydał mu decyzję o odmowie wjazdu i skierował z powrotem na Ukrainę.

Ujawniona fałszywa wiza jest pierwszym tego typu przypadkiem ujawnionym w 2020 roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. W dwóch pierwszych miesiącach br. ujawniono łącznie 47 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznych.

Co wy na to?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!