Polska Wiadomości

Polscy policjanci przeprowadzili udaną zasadzkę na narkotykowych dealerów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stołeczni kryminalni zorganizowali zasadzkę i zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, ponad 250 tabletek ecstasy, amfetaminę oraz wagę i gotówkę.

Akcja policjantów ze stołecznego wydziału kryminalnego doprowadziła do Michała B. Kryminalni ustalili nie tylko dane personalne tego mężczyzny, ale też sposoby i miejsca dystrybucji narkotyków. Kiedy śledczy ustalili czas i miejsce, w którym ma dojść do jednej z takich transakcji, zorganizowali zasadzkę. W efekcie podjętych działań policjanci zatrzymali trzy osoby.

Mężczyzna pojawił się przy skrzyżowaniu Żeromskiego i Reymonta, gdzie miało dojść do transakcji. Policjanci jako dowód w sprawie zabezpieczyli zarówno pieniądze, jak i narkotyki. W toku dalszych czynności kryminalni ujawnili w mieszkaniu zatrzymanego 23-latka 266 tabletek ecstasy, prawie 100 gr. marihuany i ponad 150 gram amfetaminy, zabezpieczyli również wagę oraz gotówkę. Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego laboratorium celem przeprowadzenia szczegółowych badań.

Michał B. usłyszał już zarzut handlu narkotykami, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Drugiemu zatrzymanemu, Damianowi S., za posiadanie zabronionych substancji grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzący postępowanie sprawdzą, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych przestępstw.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!