Polska Wiadomości

Politycy Konfederacji wzywają PIS do zorganizowania referendum w sprawie waluty euro

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy odpowiedziała na oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego w sprawie wprowadzenia w Polsce euro. Lider PiS powiedział, że europejska waluta musi zostać przyjęta gdyż takie jest długoterminowe zobowiązanie Polski. Konfederacja jest zdecydowanie przeciw i domaga się zorganizowania referendum w tej sprawie.

Liderzy Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję prasową na której przedstawili stanowisko ugrupowania w kwestii wprowadzenia euro w Polsce. Sprowadza się ona do hasła „NIE dla waluty euro w Polsce! TAK dla polskiego złotego!”.

Marek Jakubiak zwrócił uwagę, iż polski złoty jest walutą, która jest umocowana w naszej konstytucji. Posiadanie własnej waluty jest gwarantem wolności i niezależności także w wymiarze ekonomicznym. Wezwał Jarosława Kaczyńskiego, aby rozpisał referendum w sprawie zamiany złotego na euro.

Janusz Korwin-Mikke przypomniał, że Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, w którym zobligowaliśmy się do wprowadzenia euro. Ponieważ nie określa on daty polityk żartobliwie zaapelował, aby Sejm przyjął uchwałę w której określi datę przyjęcia tej waluty na rok 2222.

Robert Winnicki zwrócił uwagę, iż Jarosław Kaczyński przedstawia fałszywe alternatywy i buduje wokół nich spór polityczny.

– Nie jest istotne czy, jak mówi Biedroń, mamy wprowadzać euro zaraz, czy jak mówi Schetyna, że jutro, czy jak Kaczyński, że pojutrze, tylko chodzi o to aby złoty polski był walutą narodową w Polsce. To jest alternatywa. Alternatywą nie jest „kiedy wprowadzać euro?” tylko „czy wprowadzać euro?”. – powiedział.

– Konfederacja mówi jasno: nie dla euro, złoty tak – dodał.

Winnicki podkreślił, że chodzi nie tylko o walutę jako atrybut suwerenności państwowej ale także o wymiar gospodarczy. Zwrócił uwagę że strefa euro nie jest i nie będzie optymalnym obszarem walutowym. Wezwał Jarosława Kaczyńskiego aby zadeklarował nie dla euro na dziś ale takę na jutro i pojutrze i ponowił apel o rozpisanie referendum w tej sprawie.

Czy uważacie, że referendum to dobry pomysł? Piszcie w komentarzach.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!