Świat Wiadomości Żydzi

Policzono żydowskie zbrodnie w Gazie. Ich skala przeraża

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od 7 października Izrael dopuścił się ponad 3300 masakr na Palestyńczykach w oblężonej Strefie Gazy, mordując około 40 000 ofiar, w większości kobiet i dzieci – podało rządowe biuro ds. mediów (GMO) Strefy Gazy.

Policzono żydowskie zbrodnie w Gazie. W wydanym w czwartek oświadczeniu GMO ostrzegło, że naród palestyński w Strefie Gazy cierpi z powodu głodu i pragnienia, szczególnie w mieście Gaza i prowincjach północnej Gazy, w wyniku zamknięcia wszystkich przejść granicznych do tego obszaru i ograniczenia liczby przepuszczanych ciężarówek z pomocą humanitarną. Podano też liczbę zbrodni na ludności cywilnej, którą we współpracy z organizacjami międzynarodowymi wyliczono na nie mniej niż 3300 aktów zbiorowych aktów przemocy.

W oświadczeniu podkreślono, że użycie przez Izrael głodu, pragnienia i ograniczenia opieki medycznej jako broni podczas tej barbarzyńskiej agresji stanowi zbrodnię wojenną i zbrodnię ludobójstwa, które stanowią rażące naruszenia prawa międzynarodowego.  Niesłychana jest w tym wszystkim lekceważąca wszystkie wezwania, żądania i rezolucje dotyczące zaprzestania zbrodni, postawa władz izraelskich, które dokonują ludobójstwa na oczach całego świata.

Władze Strefy Gazy wezwały organizacje międzynarodowe i humanitarne, w tym ONZ, do podjęcia pilnych działań i zapewnienia niezbędnej żywności i pomocy humanitarnej ludności palestyńskiej, a także do zmuszenia ludobójczego reżimu żydowskiego do umożliwienia świadczenia pomocy humanitarnej. Wezwały też kraje arabskie i szerzej  islamskie do wywierania nacisku, aby przerwać oblężenie, otworzyć przeprawy i zapewnić pomoc tamtejszej ludności.

Polecamy również: Europejczycy chcą wykluczenia Izraela z Igrzysk Olimpijskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!