Wiadomości

Policjant stracił broń służbową podczas akcji przeciwko złodziejom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krakowski policjant stracił broń służbową podczas akcji przeciwko złodziejom katalizatorów na Śląsku. Pistolet z szesnastoma nabojami udało się odzyskać podczas policyjnej blokady drogi koło Olkusza – dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada.

Funkcjonariusze w Mierzęcicach próbowali zatrzymać samochód, którym mieli poruszać się podejrzani o kradzieże katalizatorów. Kierowca nie reagował na polecenia, była też obawa, że potrąci interweniujących policjantów. Jeden z nich bronią służbową wybił szybę w osobówce i wtedy pistolet wpadł do środka, a auto odjechało.

Zarządzono pościg i blokadę. Po kilkudziesięciu kilometrach na drodze 94 w okolicach Olkusza uciekającego udało się zatrzymać. W samochodzie miał broń, a w magazynku był komplet amunicji.

Podczas zatrzymania potłuczeń doznał funkcjonariusz, który został potrącony przez samochód, kierowany przez podejrzanego. Mężczyzna – mieszkaniec Ukrainy – usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Grozi za to do 10 lat więzienia.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!