Wiadomości

Policjanci zatrzymali kolejnego oszusta działającego metodą „na policjanta”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Dolnego Śląska współpracując z policjantami z KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy od jednej z mieszkanek Wrocławia. Pokrzywdzona, myśląc, że bierze udział w akcji policyjnej, przekazała 30-latkowi pieniądze i złotą biżuterię w łącznej kwocie 55 tys. złotych. Policjanci prowadząc działania operacyjne namierzyli „odbieraka” i odzyskali całą kwotę oraz kosztowności. Zatrzymany trafił już do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej współdziałając z policjantami Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi oraz komendy miejskiej we Wrocławiu, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 30-letniego mieszkańca woj. śląskiego podejrzanego o oszustwo.

Jak wynika z ustaleń przeprowadzonych przez policjantów, mężczyzna odebrał od mieszkanki Wrocławia pieniądze w kwocie 40 tys. zł oraz złotą biżuterię o wartości 15 tys. zł. Kobieta była przekonana, że bierze udział w działaniach policyjnych. Okazało się, że wcześniej nieustalona osoba kontaktując się telefonicznie i podszywając się za funkcjonariusza policji wprowadziła pokrzywdzoną celowo w błąd, informując o prowadzonej przez Policję akcji oraz zobowiązała kobietę do przekazania kosztowności i gotówki.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyźnie za tego typu przestępstwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!