Wiadomości

Policjanci zatrzymali 24-latka, który namawiał do zabójstwa jednego z prezydentów miast

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o namawianie do popełnienia przestępstwa. Mundurowi ustalili, że mężczyzna nagrał film, na którym zachęcał do zabójstwa jednego z prezydentów miast w Polsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sąd zastosował wobec 24-latka dwa miesiące tymczasowego aresztu. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali mężczyznę, który na jednym z portali społecznościowych namawiał do popełnienia przestępstwa. Policjanci w trakcie pracy zdobyli informację o możliwym zamachu na zdrowie i życie jednego z prezydentów miast w Polsce.

Okazało się, że 24-latek na jednym z portali internetowych umieścił filmik, w którym nawoływał do głosowania w sprawie zabójstwa jednego z prezydentów podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi przeprowadzili ustalenia internetowe oraz szereg czynności, które pozwoliły ustalić, że mężczyzna to mieszkaniec Gdyni. Po ustaleniu dokładnych danych policjanci zatrzymali 24-latka. Funkcjonariusze przewieźli go do policyjnej celi.

Wczoraj, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gdyni sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

/Policja Pomorska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!