Europa Islam Świat Wiadomości

Policja zatrzymała w Iraku muzułmanina podejrzanego o gwałt i morderstwo na młodej Niemce. Będzie deportowany z powrotem do Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal wp.pl 20-letni Ali B. podejrzany o zamordowanie nastolatki z Moguncji (Niemcy) został zatrzymany w irackim Kurdystanie. Służby bezpieczeństwa deportowały go z powrotem do Niemiec, a policja zapewnia, że mężczyzna przyznał się już do winy.

Ali B. zniknął z ośrodka dla uchodźców w Wiesbaden po tym, jak w mieście znaleziono ciało 14-letniej dziewczynki. Został zatrzymany w piątek w irackim Kurdystanie, w jego rodzinnym regionie Duhok.

Teraz przekazano go funkcjonariuszom w Wiesbaden. – Cieszę się, że podejrzany zostanie osądzony w Niemczech – przytacza słowa ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera Deutsche Welle.

14-letnia Susanna z Moguncji zaginęła 22 maja. Nie wróciła z wieczornego spotkania z przyjaciółmi w centrum Wiesbaden. Poszukiwania trwały dwa tygodnie.

Jej ciało policja znalazła na trudno dostępnym terenie w dzielnicy Erbenheim, przy torach kolejowych. 14-latka została zgwałcona i zamordowana – ujawniła prokuratura w Wiesbaden.

W weekendowych komentarzach niemieckiej prasy, ten temat jest oczywiście jednym z najszerzej komentowanych. Prasa zgodnie stwierdza, że byłaby naiwnością wiara, że nie odbije się to na dyskusji o uchodźcach.

“Niemcy zbyt często dają się wodzić za nos. Brakuje konsekwentnego działania. Zamiast tego także teraz rozgrywają się typowe gierki: AfD zarzuca się, że bezwstydnie instrumentalizuje to morderstwo a mediom dostaje się, że wyolbrzymiają temat, dostarczając tym samym argumentów AfD. Ale nikt niczego nie wyolbrzymia. Temat jest poważny, bo odpowiedzialna polityka polega na tym, że dalekowzrocznie dba się o wiarygodne utrzymanie podstawowych praw obywatelskich. Gdyby tak się stało, nietknięta zostałaby także godność Susanny F” – czytamy w “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Wściekli na całą sytuację publicyści “Dithmarscher Landeszeitung” dodają z kolei: “Dlaczego raz po raz dochodzi do spraw takich jak w przypadku Alego B.? Dlaczego tolerowane są równoległe społeczeństwa? Od dziesięcioleci niemiecka polityka nie ma na to odpowiedzi. Co gorsza: podczas gdy u nas w jednym z urzędów niezauważenie i bezprawnie zostaje przyznane prawo do azylu ponad 1000 osobom, Austriacy zamykają meczety, w których prawią kazania podejrzani imamowie.”

Miejmy nadzieję, że fakt iż przestępca został złapany  w kraju muzułmańskim będzie pewnym ostrzeżeniem dla jemu podobnych. Dobrze widzieć, że wymiar sprawiedliwość działa nie tylko w Europie. Jednakże znając tolerancje niemieckich sądów dla różnych “przybyszy” może się okazać, że zwyrodnialec zostanie skazany jedynie na prace społeczne lub całkowicie uniewinniony z powodu odmienności jego “kultury”, w któej zachowania takie mogą być akceptowane.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!