Wiadomości

Policja zatrzymała nielegalnych imigrantów, którzy ukryli się w ciężarówce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch obcokrajowców – najpewniej Afgańczyków – zostało zatrzymanych przez policję w miejscowości Gajewo w powiecie świeckim (woj. kujawsko-pomorskie). Mężczyźni nielegalnie przedostali się do naszego kraju ukryci w ciężarówce.

– Dyżurny KPP w Świeciu ok. godziny 20.20. otrzymał informację od polskiego kierowcy, który zatrzymał się w Gajewie, przy autostradzie A1. Do tego mężczyzny zwrócił się o pomoc inny kierowca narodowości macedońskiej przewożący ciężarówką warzywa i owoce. Zaniepokoił się, gdyż słyszał pukanie w swoim kontenerze – relacjonuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świeciu Joanna Tarkowska.

Rzecznik prasowa dodała, że po przyjeździe policji kontener został otwarty. W środku były dwie osoby obcej narodowości. – Z ich oświadczenia wynika, że pochodzą z Afganistanu. To dwóch mężczyzn. Więcej danych nie mamy, gdyż dokumenty, którymi się posługiwali są nieczytelne. Obaj mężczyźni oraz kierowca ciężarówki zostali zatrzymani do wyjaśnienia – wyjaśniła.

Wszyscy przebywają teraz w policyjnym areszcie w Świeciu. – Takie są procedury, które musimy stosować. Nie wiemy dokąd jechał samochód, gdyż jest to nowa informacja i czynności cały czas trwają – dodała Tarkowska.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!