Wiadomości

Policja zatrzymała mężczyznę, który uciekł ze szpitala – miał podejrzenie koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek wieczorem w Jaśle (Podkarpackie) policja zatrzymała pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem, który uciekł z oddziału zakaźnego miejscowego szpitala specjalistycznego.

– Ok. godz. 16.00 policja została powiadomiona, że z oddziału zakaźnego szpitala uciekł pacjent, który przebywał tam w związku z podejrzeniem o zarażenie koronawirusem. Po trwających niespełna dwie godziny poszukiwaniach mężczyzna został odnaleziony w Jaśle – powiedział oficer prasowy jasielskiej policji podkomisarz Piotr Wojtunik.

Uciekinier obiecał ubranym w kombinezony ochronne policjantom, że dobrowolnie wróci do szpitala. “Tak też się stało. Zaraz potem w towarzystwie policjantów wrócił na oddział zakaźny” – dodał Wojtunik.

Na Podkarpaciu w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowane są 42 osoby. W regionie pod nadzorem sanepidu pozostaje 1139 osób. U czterech kobiet i dwóch mężczyzn potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Pierwszy przypadek zanotowano w środę, dwa kolejne w czwartek, a trzy następne w piątek.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!