Wiadomości

Policja zablokowała dostęp do KL Auschwitz, uniemożliwiając uczczenie ofiar obozu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skandalicznym brakiem szacunku dla ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu wykazała się dyrekcja Muzeum KL Auschwitz, uniemożliwiając osobom, które chciały oddać im hołd w 80. rocznicę pierwszego transportu więźniów do tej straszliwej niemieckiej „fabryki śmierci”, wstęp na teren obozu. Ostatecznie wpuszczono tylko niewielkie delegacje.

„Marsz w Oświęcimiu zorganizowany w 80 rocznicę pierwszego transport POLSKICH więźniów zatrzymany przez Polską Policję kilkaset metrów przed muzeum Auschwitz. Zablokowano publiczną drogę na polecenie władz muzeum. Czy to jest teren eksterytorialny? Czy tu jest jeszcze Polska?” – napisał na twitterze Robert Bąkiewicz.

Tomasz Kalinowski z Rot Niepodległości wyjaśnił, że manifestanci zostali zatrzymani przez policję pod pretekstem strefy wydzielonej: „Zostaliśmy zatrzymani przez policję, która powoływała się na strefę wydzieloną. W Polsce nie istnieje taka strefa wydzielona od państwa”,

Ostatecznie na teren obozu wpuszczona została niewielka delegacja, podczas gdy większość uczestników uroczystości musiała pozostać na zewnątrz.

Czytaj też:

To mój dziadek był autorem raportów dotyczących zbrodni dokonywanych w KL Auchwitz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!