Wiadomości

Policja przeszukała mieszkanie Dariusza Mateckiego: “Zabezpieczyli komputery i telefony”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O przeszukaniach w mieszkaniu szczecińskiego radnego poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył zawiadomienie w sprawie Dariusza Mateckiego. Chodziło o mowę nienawiści, która miała pojawiać się na zarządzanych m.in. przez niego stronach – poinformował onet.

Postępowanie w sprawie prowadzonych lub współprowadzonych przez radnego Mateckiego fanpage’y zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ w Warszawie. Chodzi o wpisy m.in. na stronie “Stop Islamizacji Europy”.

Według ustaleń onetu, na początku października śledczy zabezpieczyli sprzęt należący do szczecińskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości. Później sprawa została przeniesiona z Prokuratury Praga-Północ do Prokuratury Okręgowej w Warszawie-Pradze. Prowadzenie postępowania w sprawie dotyczącej rasizmu potwierdza rzecznik prokuratury.

– W tej chwili nie mówi o szczegółach – mówi prokurator Marcin Saduś.

30-letni prawnik Dariusz Matecki – jak o nim pisał portal wpolityce.pl – już w szkole średniej interesował się polityką. Gdy dyrektor XIII LO w Szczecinie – ówczesny poseł Platformy Obywatelskiej, zaprosił na spotkanie z młodzieżą Donalda Tuska, Dariusz Matecki całą szkołę okleił ulotkami z protestem przeciwko upolitycznianiu liceum. A kiedy uczniów zaprowadzono na salę gimnastyczną, by zadawali gościowi wcześniej przygotowane pytania, wyłamał się z tej „konwencji”. Prawie godzinę zgłaszał się do głosu, chcąc wyrazić oburzenie, że polityk, który powiedział kiedyś, że „polskość to nienormalność”, odwiedza szczecińskie liceum.

Matecki to także doświadczony przedsiębiorca, toteż obiecuje, że postara się, aby zawiłe przepisy nie stanowiły barier dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości i rolnictwa. Najważniejsze są jednak dla niego podstawowe wartości. Ostatnio szczególnie oburzają go ataki na polską rodzinę – pisał portal wpolityce.pl.

– To fundament narodu, a środowiska związane ze skrajną lewicą przypuściły szturm na nasze świętości, w tym na wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej i godło. Musimy bronić normalności przed rewolucjonistami, którzy chcą narzucić większości swoją wolę — mówił przed wyborami, w których kandydował z listy PiS do Sejmu.

– Zatrzymamy atak radykałów, będziemy chronić najmłodszych przed deprawacją, nie pozwolimy na ograniczenie przez opozycję programu 500+ ani na „nakaz pracy” do 67. roku życia — dodał.

/onet.pl, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!