Wiadomości

Policja publikuje wizerunek domniemanego bandyty, który okradł powstańca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stołeczna policja publikuje wizerunek mężczyzny, który miał okraść 92-letniego powstania warszawskiego Janusza Badurę. Oszust poprosił o pomoc twierdząc, że zabrakło mu paliwa. – Kiedy 90-latek schylał się do szafki stracił świadomość – dowiedział się portal tvp.info. Z mieszkania zniknęło 23 tys. złotych.

Oszust zaczepił 92-latka 23 maja rano. Podszedł do seniora i poinformował, że przyjechał do Warszawy i zabrakło mu paliwa. Poprosił o wsparcie finansowe. 92-latek zgodził i obaj poszli w stronę jego budynku. Nieznajomy miał poczekać na zewnątrz, ale tak się nie stało. 92-latek opowiedział, że kiedy schylał się do szafki stracił świadomość. Kiedy ją odzyskał, pieniędzy ani nieznajomego już nie było.

Policjanci zabezpieczyli monitoring. Pokazują wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z tą sprawą. – Jeżeli ktoś rozpoznaje mężczyznę na publikowanym zdjęciu, prosimy o kontakt z jednostką Policji przy ul. Żytniej 36 tel. 47 723 94 50,47 723 94 29, na numer 112, lub pisząc na adres e-mail: [email protected] – mówi kom. Marta Sulowska, rzeczniczka Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV.

Okradziony to Janusz Badura ps. Jastrząb – 92-letni były powstaniec warszawski oraz harcerz Szarych Szeregów. Zebrane pieniądze miały być przeznaczone na umówione zabiegi medyczne.

Aby mu pomóc, zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Informacje na jej temat publikuje m.in. Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, który opiekuje się weteranami powstania w stolicy. „Chciałem okazać serce i pomóc potrzebującym, a zostałem oszukany” – powiedział powstaniec, cytowany w opisie zbiórki. Na tę chwilę udało się zebrać już ponad 84 tys. zł.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!