Wiadomości

Policja podała bilans nocnej zadymy urządzonej przez lewaków w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

15 zatrzymanych, 35 mandatów i prawie 90 wniosków o ukaranie do sądu – to bilans nocnych zadym w Warszawie po wyroku TK ws. aborcji.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Orzeczenie zapadło większością głosów. Zdanie odrębne złożyli dwaj sędziowie – Leon Kieres i Piotr Pszczółkowski.

W związku z orzeczeniem TK na ulice wyszli przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego. Zebrali się oni przed budynkiem Trybunału, potem ruszyli pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej, a następnie w okolice domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Tam doszło do starć z policją.

Lewaccy bojówkarze zaatakowali policjantów, rzucając kamieniami w stronę funkcjonariuszy. Mundurowi musieli użyć gazu pieprzowego i siły fizycznej w celu przywrócenia porządku. Wcześniejsze wezwania do zachowań zgodnych z prawem nie poskutkowały.

Efektem nocnych działań policji jest 15 zatrzymanych osób. Jedna została już zwolniona. Funkcjonariusze wystawali też 35 mandatów karnych.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!