Wiadomości

Policja niemiecka poszukuje czterech osób podejrzewanych o przygotowywanie zamachu na lotnisku w Stuttgarcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja niemiecka poszukuje czterech osób podejrzewanych o przygotowywanie zamachu na lotnisku w Stuttgarcie. Służby przeszukały w piątek kilka mieszkań. Dzień wcześniej w 14 największych portach lotniczych RFN ogłoszono alarm ze względów bezpieczeństwa.

Prokuratura w Stuttgarcie prowadzi śledztwo przeciwko czterem zidentyfikowanym osobom, które obserwowały w czwartek lotnisko w Stuttgarcie. Jak wnioskują śledczy z nagrań monitoringu w porcie lotniczym, interesował je głównie przebieg kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Policja przeszukała dotychczas kilka nieruchomości w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy wychodzą z założenia, że poszukiwane osoby przygotowywały zamach terrorystyczny. Minister spraw wewnętrznych Badenii-Wirtembergii Thomas Strobl potwierdził, że poszukiwani mają związki ze środowiskiem radykalnych muzułmanów w Niemczech. Jeden z nich – Marokańczyk z pochodzenia – znajduje się na policyjnej liście stwarzających zagrożenie islamistów.

Marokańczyk i jego syn zostali zauważeni tydzień wcześniej również na lotnisku Charles’a de Gaulle’a w Paryżu, gdzie z samochodu dostawczego na numerach rejestracyjnych z Akwizgranu robili zdjęcia budynku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!