Wiadomości

Policja nie wystawiła w Sylwestra ani jednego mandatu za złamanie „godziny policyjnej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak ustalił reporter stacji RMF FM, funkcjonariusze nie wystawili żadnego mandatu, ani wniosku o ukaranie do sądu, za złamanie zakazu przemieszczania się.

Zakaz wprowadzony na podstawie rozporządzenia obowiązywał od godz. 19 w Sylwestra do godz. 6 rano 1 stycznia. Premier zaznaczał, aby traktować ograniczenie tak jak restrykcje, które obowiązywały wiosną. Jednocześnie wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker podkreślał, że ostatecznie to policjant będzie podejmował decyzję o ukaraniu osoby łamiącej zakaz.

RMF FM opisuje, że mimo wzrostu aktywności policyjnych patroli, które miały wyłapywać pijanych za kółkiem, udało się ich zatrzymać mniej niż w sylwestra przed rokiem. Wtedy były to 332 osoby, teraz 321. Stacja zaznacza jednocześnie, że w związku z obostrzeniami na drogi wyjechało znaczenie mniej samochodów.

Z danych, które uzyskał reporter RMF FM wynika, że jedyny skok liczbowy dotyczący policyjnych interwencji, to kontrole sal imprezowo-weselnych w sylwestra. Było ich 320. W minioną sobotę takich kontroli było niespełna 40 oraz dyskotek – w ostatni dzień roku 46. Z kolei w pierwszy dzień noworocznego weekendu – 27.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!