Wiadomości

Polak został zabity w Niemczech koło meczetu przez nożownika o wyglądzie „południowca”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwudziestoletni Polak mieszkający w Neumünster w północnych Niemczech padł ofiarą nożownika o wyglądzie „południowca”, czyli osoby przybyłej z krajów arabskich – poinformował portal tvp.info korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz. Środowiska prawicowe chcą zorganizować demonstrację.

Polak został zaatakowany w niedzielny poranek, ok. godziny 6:00 rano. Otrzymał kilka ciosów nożem i mimo podjętej próby reanimacji zmarł w wyniku ataku – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Cezary Gmyz.

– Obok miejsca zdarzenia znajduje się meczet. Nie jest wykluczone, że sprawca był związany z tamtejszą społecznością – opowiada dziennikarz.

Jak dotąd nie wiadomo jednak, czy sprawca w ogóle mieszkał w Neumünster. Policja poszukuje osoby o „wyglądzie południowca”. Jak wyjaśnia Cezary Gmyz, w ten sposób w oficjalnym języku określa się osobę pochodzącą z krajów arabskich. Nożownik ma około trzydziestu lat, miał trzydniowy zarost i ubrany był w szarą kurtkę z kapturem. Jest poszukiwany przez policję.

– Zabójstwo wstrząsnęło miastem, w którym mieszka sporo Polaków. Dwudziestolatek, który padł ofiarą nożownika, cieszył się dobrą opinią – mówi korespondent TVP w Berlinie. – Na miejscu zdarzenia ludzie składają kwiaty i znicze – dodaje dziennikarz.

Na portalach społecznościowych pojawiły się wpisy, z których wynika, że środowiska prawicowe mają zamiar zorganizować w związku z zabójstwem demonstrację. Jednak policja nie ma informacji o rejestracji takiego zgromadzenia.

W Chemnitz we wschodnich Niemczech po zabójstwie, którego sprawcami byli muzułmańscy imigranci, przez kilka dni trwały gwałtowne protesty. Naprzeciw demonstrujących mieszkańców miasta stanęli przedstawiciele muzułmanie wspierani przez lewaków, doszło do rozruchów, podczas których kilka osób zostało rannych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!