Wiadomości

Polak wśród rannych we wczorajszym zamachu w Londynie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszczęcie polskiego śledztwa w sprawie środowego zamachu w Londynie polecił prokurator krajowy, Bogdan Święczkowski – dowiedziała się TVP Info. Ma to związek z tym, że jednym z poszkodowanych jest Polak. W sumie obrażenia odniosło 12 obcokrajowców.

Z ustaleń specjalnego wysłannika Telewizji Polskiej Cezarego Gmyza wynika, że prokurator krajowy, Bogdan Święczkowski polecił wszczęcie polskiego śledztwa w sprawie zamachu. Jednym z poszkodowanych jest Polak.

– Czekamy na potwierdzenie przez brytyjską policję tożsamości tej osoby – stwierdził na antenie TVP Info Krzysztof Grzelczyk, konsul generalny RP w Londynie. Dodał, że według obecnego stanu wiedzy w zamachu ucierpiał jeden nasz obywatel.

Do przeprowadzenia ataku przyznało się Państwo Islamskie – podała w czwartek propagandowa agencja dżihadystów Amak. Wśród ofiar śmiertelnych jest napastnik, który zaatakował nożem policjanta ochraniającego parlament oraz jeden z funkcjonariuszy. Policja w ciągu nocy przeszukała sześć miejsc i aresztowała siedem osób.

– Mężczyzna, który w środę dokonał zamachu terrorystycznego w Londynie, urodził się w Wielkiej Brytanii – powiedziała w czwartek premier Theresa May. Policja zna jego tożsamość. Nazwiska zamachowca szefowa rządu nie ujawniła. Premier powiedziała, że swego czasu prowadzone było śledztwo w sprawie ekstremistycznych powiązań tego mężczyzny, ale że został on uznany za „marginalną postać”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!