Europa Gospodarka Wiadomości

Polak potrafi. Polska firma prześcignęła Lidla

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal polskaracja.com polska sieć supermarketów Dino rośnie jak na drożdżach. Spółka jest najszybciej rozwijającą się siecią supermarketów proximity w Polsce i jedną z najszybciej rozwijających się sieci (pod względem liczby sklepów i przychodów) na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce.

W I kwartale 2017 rok Grupa Dino miała 30,5 mln zł zysku netto wobec 23,4 mln zł zysku rok wcześniej, a zysk operacyjny wzrósł do 46,3 mln zł z 38,6 mln – podała spółka w raporcie kwartalnym.

Obecnie sieć Dino liczy około 650 placówek na terenie całej Polski– oznacza to, że firma prześcignęła już pod względem liczby sklepów Lidla (około 620 placówek). Daleko w przodzie pozostaje Biedronka z liczbą około 2750 placówek.

Sklepy Dino cechuje jednolity format. Większość sklepów ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 400 mkw. i jest zlokalizowana przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast.

Rodzimy konkurent Lidla i Biedronki planuje otwierać kolejne placówki, a jego wyniki finansowe napawają optymizmem. W trakcie budowy jest 58 marketów Dino.

Zgodnie z przyjętą strategią Grupy Dino, zarząd planuje przekroczenie liczby 1,2 tys. sklepów do końca 2020 roku.

Głównym akcjonariuszem spółki (ma 51 proc. udziałów) jest Polak – Tomasz Biernacki, założyciel i były prezes firmy, obecnie szef jej Rady Nadzorczej.

Źródło: polskaracja.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!