Wiadomości

Polacy zostali pobici przez amerykańskich żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek w nocy na jednym z osiedli w Skwierzynie zostali pobici trzej mieszkańcy tego miasta. Sprawcami prawdopodobnie są amerykańscy żołnierze – czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Informację o zdarzeniu potwierdziła w rozmowie z Gazetą Lubuską rzeczniczka komendy powiatowej policji w Międzyrzeczu asp. Justyna Łętowska, o szczegółach jednak nie chciała mówić. Także zastępca prokuratora rejonowego prok. Renata Szynszewska potwierdziła, iż prowadzone są w tej sprawie czynności, nie chcąc zarazem podać dodatkowych szczegółów.

– Ze względu na dobro postępowania, na tym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji o zdarzeniu. Mogę tylko potwierdzić, że część jego uczestników to prawdopodobnie amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w tym mieście. Nikt w tej sprawie nie usłyszał jeszcze zarzutów. Poszkodowani to mieszkańcy Skwierzyny – powiedziała prok. R. Szynczewska.

Od niespełna dwóch lat Skwierzyna jest jednym z kilku polskich miast, w których znajdują się amerykańskie magazyny sprzętu wojskowego. Od czerwca stacjonują tam żołnierze batalionu logistycznego z brygady Iron Horse.

/Gazeta Lubuska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!