Wiadomości

Polacy zdecydowanie za przerwaniem strajku nauczycieli na czas matur

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Większość badanych uważa, że nauczyciele powinni przerwać strajk na czas matur – wynika z najnowszego sondażu, jaki opublikował portal dziennika “Rzeczpospolita”.

Agencja badawcza SW Reserach przeprowadziła na zlecenie rp.pl badanie i zapytała ankietowanych, “czy nauczyciele powinni przerwać strajk na czas matur, nawet jeśli nie osiągną swoich celów?”.

Większość respondentów (62 proc.) odpowiedziało “tak”, natomiast 24,8 proc. – “nie”. Zdania w tej sprawie nie ma 13,6 proc.

Jak czytamy na stronie internetowej “Rzeczpospolitej”, częściej za przerwą w strajku są kobiety (64 proc.), osoby w wieku 25-34 lata (70 proc.) oraz badani o wykształceniu średnim (67 proc.) i dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (66 proc.).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 16-17 kwietnia 2019 roku na próbie 800 osób, reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

Dzisiejsze rozmowy nauczycielskich związków z rządem zakończyły się fiaskiem. Protest trwa dalej, a matury stoją pod znakiem zapytania.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!