Wiadomości

Polacy wolą opuścić UE niż przyjąć uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie tygodnika „Polityka”, Polacy powinna odmówić przyjęcia uchodźców, nawet jeżeli wiązałoby się to z koniecznością opuszczenia przez nasz kraj struktur Unii Europejskiej.

Respondentom zadano dwa pytania:

1. Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców, nawet jeżeli wiązałoby się z utratą funduszy unijnych?

2. Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców, nawet jeżeli wiązałoby się to z koniecznością opuszczenia przez nasz kraj struktur Unii Europejskiej?

Aż 56,5% badanych wolałoby stracić unijne fundusze, niż przyjąć uchodźców (48,6% – zdecydowanie tak; 7,9% – raczej tak). 40,4% badanych odpowiedziało, że Polska nie powinna odmówić przyjęcia uchodźców, jeśli wiązałoby się to z utratą funduszy unijnych.

Podobnie prezentował się wynik drugiego badania. 51% respondentów stwierdzio, że lepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie przez nasz kraj Unii Europejskiej, niż przyjęcie uchodźców (33,4 – zdecydowanie tak; 17,8% – raczej tak). 37,6% pytanych stwierdziło, że Polska powinna nie odmówić przyjęcia uchodźców, jeżeli wiązałoby się to z koniecznością opuszczenia przez nasz kraj struktur Unii Europejskiej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!