Polska Wiadomości

Polacy nie chcą powrotu Donalda Tuska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki spekuluje się od lat. W ostatnich tygodniach temat przybrał szczególną wagę ze względu na poważny kryzys w Platformie Obywatelskiej.

W poniedziałek były premier ma w godzinach popołudniowych spotkać się z szefem PO, Borysem Budką. Kilka dni temu w wywiadzie dla TVN24 Tusk pytany, czy byłby gotów wziąć w swoje ręce stery w dawnej partii, uchylił się od jednoznacznej odpowiedzi, deklarując, że dla Platformy gotów jest na każde poświęcenie.

Okazuje się jednak, że nawet jeżeli część aktywu partyjnego PO widzi w Donaldzie Tusku szansę na odnowę ugrupowania, to większość Polaków tego entuzjazmu nie podziela.

Badanie opinii publicznej przeprowadził Instytut Pollster na zlecenie Super Expressu.

Jedynie 32 proc. Polaków zadeklarowało, że chciałoby powrotu Tuska do aktywności w Polsce. 55 proc. badanych nie chciałoby tymczasem widzieć byłego premiera w krajowej polityce. 13 proc. nie miało w tej kwestii zdania.

W publikowanych w ostatnich tygodniach i miesiącach sondażach Platforma Obywatelska dość regularnie notowana jest niżej od ugrupowania Szymona Hołowni Polska 2050. Dla partii, która chciałaby reprezentować główną siłę opozycyjną, to duży problem i wyzwanie.

Coś takiego…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!