Wiadomości

Pojęcie “islamofobii” stało się orężem w rękach islamistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ugrupowania fundamentalistyczne używają pojecia „islamofobii” jako „broni” i cynicznie wykorzystują prawa człowieka do promowania swojej ideologii, ostrzegła Sara Khan, szefowa rządowej komórki do przeciwdziałania ekstremizmowi – pisze portal euroislam.pl.

Khan powiedziała, że grupy islamistyczne zarzucają swoim krytykom, że są antymuzułmańscy, próbując w ten sposób podważyć uprawnioną debatę na temat ekstremizmu. Dodała, że „używanie i nadużywanie” języka wykorzystywanego w walce o prawa człowieka jest chyba jedną z najbardziej niepokojących taktyk stosowanych przez grupy fundamentalistyczne.

„Grupy takie jak Hizb ut-Tahrir, na przykład – które tradycyjnie walczą przeciwko temu, co postrzegają jako zachodnie prawa człowieka – coraz częściej i do tego cynicznie używają praw człowieka właśnie do promowania islamskiej ideologii – powiedziała Khan. – Oni i ich sympatycy używają islamofobii jako broni („weaponising islamophobia”), próbując przy jej pomocy powstrzymać uprawnioną debatę na temat islamskiego ekstremizmu, osłabiając tym samym wysiłki dążące do zwalczania antymuzułmańskiej nienawiści”.

Hizb ut-Tahrir, ruch salaficki, który jest zakazany w niektórych częściach Europy i na dużym obszarze Bliskiego Wschodu, wezwał do ustanowienia kalifatu i wprowadzenia prawa szariatu w całym świecie islamu. Grupa została opisana w raporcie rządowym jako antysemicka. Wcześniej HiT, odrzucająca udział w systemie demokratycznym, zachęcała brytyjskich muzułmanów, by nie głosowali w wyborach powszechnych. Rząd wielokrotnie groził delegalizacją Hizb ut-Tahrir, ale za każdym razem nie przebrnął przez etap legislacyjny.

Cały artykuł:
https://euroislam.pl/islamofobia-orez-islamistow-w-walce-z-demokracja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!