Wiadomości

Pojawiły się zdjęcia zajętych przez Rosjan ukraińskich okrętów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszystkie trzy zajęte wczoraj przez Rosjan okręty, tj. opancerzone kutry artyleryjskie „Berdiańsk” i „Nikopol” oraz holownik „Yañı Qapı”, zostały odstawione do portu w Kerczu i zacumowane przy głównym molo.

Jak już informowaliśmy, wczoraj Rosjanie przypuścili atak na trzy ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej. Rano został staranowany przez rosyjski okręt straży granicznej „Don” holownik „Yañı Qapı”, przez co uszkodzony został główny silnik okrętu, poszycie i balustrada strażnicza, ukraińska jednostka utraciła też tratwę ratowniczą. Okręty ukraińskie zostały zablokowane, a wieczorem nastąpił kolejny akt – jednostki ukraińskie zostały ostrzelane, w wyniku czego obydwa kutry artyleryjskie zostały uszkodzone, a następnie żołnierze rosyjskiego specnazu dokonali ich zajęcia.

Na okrętach przebywało 23 członków załogi, z którymi nie ma obecnie łączności. Wcześniej informowano, że w wyniku ataku Rosjan rannych zostało sześciu ukraińskich marynarzy, w tym dwóch ciężko. Ukraińskie okręty zostały następnie wzięte na hol i odholowane do portu w Kerczu.

Czytaj też:

Siły Zbrojne Ukrainy postawiono w stan pełnej gotowości bojowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!