Polska Wiadomości

Pojawiła się szansa ukarania reżysera obrazoburczej “Klątwy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl według biegłego powołanego przez prokuraturę, obrazoburczy spektakl „Klątwa” w reżyserii chorwackiego twórcy Olivera Frljilicia nosi znamiona obrazy uczuć religijnych. Informację o tym podał na swoim profilu na Twitterze Mariusz Gierszewski – dziennikarz Radia Zet.

Ponadto, Chorwat może w najbliższym czasie otrzymać zarzuty właśnie w kwestii obrazy uczuć religijnych. We wpisie Mariusza Gierszewskiego czytamy:

– Spektakl „Klątwa” obraża uczucia religijne – orzekł biegły powołany przez Prokuraturę. Reżyser Oliver Frljicic może w najbliższym czasie usłyszeć zarzuty. Opinię sporządził prof. Eugeniusz Sakowicz z UKSW, współpracownik Konferencji Episkopatu Polski.

Spektakl „Klątwa” to wyjątkowo obrzydliwa kpina z Polski i Kościoła Katolickiego. Pojawiają się tam między innymi sceny takie jak podcieranie kroku aktorki z użyciem krzyża, ta sama czynność flagą Watykanu, seks oralny z figurą św. Jana Pawła II przy nagraniu kazania papieża.

W ubiegłym roku przeciwko „Klątwie”, którą wystawiał między innymi Stołeczny Teatr Powszechny zasilany w budżetu miasta odbyły się liczne protesty, w których prym wiodły środowiska narodowe oraz katolickie. Miejmy nadzieję, że reżyser tej obrzydliwej hucpy otrzyma zarzuty i zostanie przykładnie ukarany. Niestety, do tej pory kpiny z wiary katolickiej uchodziły płazem, czego przykładem jest lider zespołu „Behemot” Adam „Nergal” Darski uniewinniony za zniszczenie Biblii i profanację godła państwowego.

Jak uważacie czy tym razem uda się zaprowadzić sprawiedliwość i ukarać bezczelnego prowokatora nazywającego siebie reżyserem? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!