Polska Wiadomości

Pogarsza się stan żołnierza pchniętego przez nachodźcę nożem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zastępca szefa MON Cezary Tomczyk poinformował w Radiu ZET, że stan żołnierza dźgniętego we wtorek przez nielegalnego imigranta jest ciężki i walczy on właśnie o swoje życie.

Pogarsza się stan żołnierza pchniętego przez nachodźcę nożem. “Jeżeli chodzi o zdrowie żołnierza, stan żołnierza jest ciężki. On dzisiaj walczy o swoje zdrowie i trzymamy za to wszyscy bardzo mocno kciuki, bo nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i życie naszych żołnierzy” – oświadczył polityk.

Wiceminister był dopytywany, czy żołnierz na granicy może strzelić do imigranta. “Wszystko już powiedziałem. Żołnierze mają ostrą broń, reagują adekwatnie do sytuacji” – odpowiedział wymijająco. Jak dodał, mundurowi nie dążą do eskalacji, również w takich sytuacjach.

“Żołnierze używają broni, kiedy uważają to za stosowane. Oddają strzały ostrzegawcze. Ta sytuacja jest bardzo poważna. Mamy 300-400 prób przekroczenia granicy na dobę. Mamy kilkadziesiąt incydentów z przemocą na granicy” – dodał wiceminister.

Tomczyk poinformował też, że obecnie granicy z Białorusią strzeże 6 tys. żołnierzy i 1,5 tys. strażników granicznych oraz policjantów. “Ta eskalacja jest na najwyższym do tej pory poziomie. Mamy nową odmianę wojny hybrydowej. Putin i Łukaszenka skupiają się na podzieleniu polskiego społeczeństwa” – ocenił.

NASZ KOMENTARZ: Jeśli polski żołnierz umrze, będzie to wina nie tylko nachodźców i Łukaszenki, ale też antypolskiego, pseudohumanitarnego lewactwa i Żydów pokroju Agnieszki Holland. Ponadto upieramy się, że nie ma takiego migranta, którego nie dogoniłaby kula karabinowa. Stanowcza postawa to jedyny sposób by zakończyć łukaszenkową wojnę hybrydową przeciwko Polsce.

Polecamy również: Lewicowa aktywistka zaatakowała hostię podczas mszy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!