Wiadomości

Podziemna Armia Powraca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Sejmie odbyła się dziś konferencja „Podziemna Armia Powraca. Młodzież w przywracaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych”. To jedna z wielu inicjatyw wpisujących się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Konferencje transmitowała na żywo TV Trwam.

Konferencję zainaugurował marszałek Sejmu Marek Kuchciński, a senator prof. Jan Żaryn odczytał list od prezydenta Andrzeja Dudy. Celem organizatorów spotkania było uczczenie pamięci bohaterów podziemia niepodległościowego, a także debata na temat roli ludzi młodych w procesie przywracania ich do tożsamości narodowej.

Podczas konferencji głos zabrał m.in. pełniący obowiązki szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Józef Kasprzyk.

– Wieloletnie starania środowisk niepodległościowych, tego czynnika społecznego, spowodowały, że możemy śmiało powiedzieć, iż podziemna armia powróciła do świadomości narodowej i społecznej. To, co jest niezwykle cenne i co jest owocem m.in. ubiegłorocznych uroczystości, ale też wieloletnich starań, to to że w Żołnierzach Wyklętych młode pokolenie znalazło swoje źródło siły i punkt odniesienia. Dla młodego pokolenia Żołnierze Niezłomni stali się wzorem, który chcą naśladować – powiedział Jan Józef Kasprzyk.

Konferencji towarzyszyła wystawa prac młodzieży stworzonych w ramach konkursu „Młodzi upamiętniają Bohaterów”.

Główne obchody związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą sią jutro w miastach w całej Polsce.

/radiomaryja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!