Wiadomości

Podpalono kościół, zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W USA nie ustają protesty po po śmierci czarnoskórego George’a Floyda. Pod Białym Domem zgromadził się tłum protestujących. Podpalano samochody, zdewastowano również pomnik Tadeusz Kościuszki, ogień pojawił się w kościele św. Jana znajdującym się naprzeciwko siedziby prezydenta. Policja użyła gazu łzawiącego.

W amerykańskich miastach trwają rozruchy, które wybuchły po zabójstwie George’a Floyda, który zmarł po interwencji policji. Aktywny udział w aktach przemocy biorą bojówki Antify. Prezydent USA Donald Trump ogłosił wczoraj, że zamierza uznać skrajnie lewicowy ruch za organizację terrorystyczną. Informację tę przekazał za pośrednictwem Twittera.

Donald Trump zapowiada uznanie Antify za organizację terrorystyczną

Dziś w nocy pod Białym Domem doszło do rozruchów. Protestujący zniszczyli m.in. pomnik Tadeusza Kościuszki znajdujący się w pobliżu Białego Domu. Monument został zamalowany antyprezydenckimi napisami.

„Pomnik Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem zdewastowany. Trudno nazwać ich ludźmi, którzy walczą o swoje prawa, kiedy nie szanują BOHATERA OBOJGA NARODÓW. Stałem, nic nie mogłem zrobić. Dramat” – relacjonował na Twitterze dziennikarz RMF FM Paweł Żuchowski.

Zareagował również ambasador Polski w USA Piotr Wilczek. “Jestem zniesmaczony i zbulwersowany aktami wandalizmu pomnika Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie, bohatera, który walczył o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych” – napisał na Twitterze. Zaapelował również do amerykańskich władz o jak najszybsze przywrócenie wyglądu pomnika do pierwotnego stanu.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!