Wiadomości

Podpaliła konkubentowi samochód, dwa dni później czterokrotnie ugodziła go nożem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na trzy miesiące trafiła do aresztu 30-letnia kobieta, która podpaliła konkubentowi samochód a dwa dni później czterokrotnie ugodziła go nożem – poinformował w sobotę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce kobiecie przedstawiony został zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi jej kara od ośmiu do 25 lat pozbawienia wolności.

– Kilka dni temu policjanci z Wieliczki otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu. Podpalenia dokonała 30-letnia kobieta, partnerka właściciela pojazdu, która wcześniejszy oblała auto benzyną. W chwili zdarzenia miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformował Gleń.

Kobieta usłyszała zarzut uszkodzenia mienia po czym została zwolniona. Jeszcze tego samego dnia policjanci ponownie zostali wezwani w miejsce zamieszkania 30-latki i jej 41-letniego partnera.

– Mężczyzna w trakcie udzielania mu pomocy przez załogę pogotowia przekazał mundurowym, że został zaatakowany przez swoją partnerkę, która potwierdziła to w rozmowie z policjantami. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, ujawniając przy niej marihuanę – podał rzecznik małopolskiej policji.

Przed posesją policjanci znaleźli i zabezpieczyli noże kuchenne, którymi konkubina zaatakowała mężczyznę.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!