Wiadomości

Podpalił kobiecie samochód, bo źle zaparkowała

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 57-latka, który podpalił zaparkowany nieopodal jego posesji samochód osobowy marki Kia Picanto. Zrobił to, gdyż uważał, że kierująca źle zaparkowała swój pojazd. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia.

Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło 9 maja 2020 roku około godziny 20.30 na ulicy Kamiennej w Opocznie. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że na działkę przy ulicy Wapiennej w Opocznie przyjechała 72-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego.

Kobieta zaparkowała kię picanto przy ulicy Kamiennej, co nie spodobało się mieszkającemu nieopodal 57-letniemu mężczyźnie. Pomiędzy właścicielką samochodu a mężczyzną doszło do kłótni. Złość mężczyzny była tak duża, że postanowił on zniszczyć samochód 72-latki. Wrzucił pod auto podpaloną tkaninę. Na szczęście płonące podwozie samochodu zauważył świadek, który powiadomił o zagrożeniu odpowiednie służby.

Strażacy z PSK w Opocznie szybko uporali się z ogniem. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli dowody i dotarli do świadków zdarzenia. Na podstawie zebranych na miejscu informacji, policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 57-letniego opocznianina. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 1,85 promila alkoholu w organizmie.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie 57-latkowi zarzutu zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Trwa ustalanie wartości start jakie poniosła 72-latka.

asp.szt. Barbara Stępień
/lodzka.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!