Wiadomości

Podejrzany strzela do funkcjonariuszy, po czym zostaje przejechany przez nieoznakowany samochód policyjny /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę, 21 lutego 2023 r., detektywi z hrabstwa St. Louis byli zmuszeni użycie siły, w wyniku czego jeden z podejrzanych doznał obrażeń niezagrażających życiu.

Około godziny 14:15 detektywi policji hrabstwa St. Louis zaobserwowali Forda Explorer 2016 z wygaszonymi tymczasowymi tablicami rejestracyjnymi, jadącego Halls Ferry Road w okolicach skrzyżowania Jennings Station Road w mieście Jennings.

Detektywi obserwowali, jak pędzący pojazd wjeżdża do Halls Ferry Circle, a następnie jedzie na zachód Riverview Boulevard. Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, jednak ze względu na sposób jazdy podejrzanego nie mogli tego zrobić, dopóki pojazd nie skręcił z Riverview Boulevard w kierunku północnym na McLaran Drive.

Około godziny 14:17 detektywi w nieoznakowanym pojeździe policyjnym włączyli koguta, aby podjąć próbę zatrzymania pojazdu. Około dziewięć sekund po włączeniu koguta kierowca skręcił z dużą prędkością w Goodfellow Boulevard. Podejrzany pojazd uderzył następnie w dwa słupy energetyczne.

Podczas gdy unieruchomiony pojazd nadal jechał bezwładnie, podejrzany wysiadł z niego w biegu i uciekał z pistoletem w dłoni. Podejrzany wbiegł na parking przy 8645 Goodfellow Boulevard. Podczas biegu podejrzany odwrócił się, wyciągnął rękę, wycelował z pistoletu i strzelił do detektywów w nieoznakowanym pojeździe. Podejrzany został chwilę potem potrącony przez nieoznakowany pojazd policyjny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!