Wiadomości

Poddana została zmianie płci, teraz apeluje „Nie róbcie tego swoim dzieciom”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu TVP Info, 17-letnia Cole, będąca w trakcie zmiany płci przestrzega innych przed podjęciem takiej decyzji. – Żadne dziecko nie powinno doświadczyć tego co ja – mówi na łamach amerykańskiego portalu Washington Examiner.

W wieku 14 lat Cole zaczął używać imienia Leo i brać blokery dojrzewania, a także zastrzyki z testosteronu, które podawała jej matka. Nie jest pewna, czy w rezultacie będzie mogła mieć dzieci.

– Nieświadomie fizycznie odcinałam swoje prawdziwe ja od ciała, to proces nieodwracalny i bolesny – powiedziała Cole, zauważając, że nie będzie mogła karmić piersią dzieci po podwójnej mastektomii. – Właściwie ta świadomość była jedną z największych rzeczy, które doprowadziły mnie do zrozumienia, że nie była to ścieżka, którą powinnam była obrać – dodała.

Cole powiedziała, że może być również zagrożona pewnymi rodzajami raka w wyniku inwazyjnych procedur.

Gubernator Ron DeSantis oraz naczelny chirurg Florydy Joseph Ladapo wezwali w czerwcu Florida Board of Medicine do zaprzestania świadczenia opieki przejściowej dla dzieci i młodzieży w trakcie zmiany płci. Ich prośba była oparta na „braku rozstrzygających dowodów i wysokie ryzyko długotrwałych, nieodwracalnych szkód spowodowanych tymi zabiegami”.

Zapytana na Twitterze, w jaki sposób ludzie mogą pomóc tym, którzy przechodzą do przejścia, Cole powiedziała: „Najlepsze, co możemy zrobić, to wciąż apelować. Zwłaszcza do władz lokalnych, stanowych i federalnych. W ten sposób pokonamy to.”

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!