Wiadomości

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w polskiej szkole we Lwowie polski dyplomata został trafiony kamieniem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w szkole średniej nr 24 z polskim językiem nauczania, potocznie zwanej „szkołą polską”, na polskiego konsula ze Lwowa poleciały bliżej nieokreślone przedmioty, min. kamień, informuje portal Zaxid.net.

„Urząd Miasta potępia to, co wydarzyło się dzisiaj, 2 września w szkole im. Marii Konopnickiej nr 24 we Lwowie. Podczas uroczystości w szkole nieznani sprawcy rzucali bliżej nieokreślone przedmioty z sąsiedniego domu, prawdopodobnie kamienie. Nikt nie został ranny. Mer Lwowa Andrij Sadowyj domaga się natychmiastowej reakcji organów ścigania i ukarania sprawców”- poinformowała o incydencie służba prasowa Lwowskiego Urzędu Miasta.

W komunikacie czytamy, że natychmiast po incydencie Sadowyj wezwał szefa SBU na obwód lwowski, żądając natychmiastowej reakcji.

„Teraz wraz z funkcjonariuszami organów ścigania badany jest teren w celu wykrycia osób, które dopuściły się naruszenia prawa. Tych ludzi trzeba znaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności” – powiedział burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj.

Dyrektor szkoły p. Łucja Kowalska powiedziała portalowi Zaxid.net, że przez 20 lat, odkąd pracuje w tej szkole, czegoś podobnego nie było.

„Kiedyś wybito szyby w oknach, ale żeby podczas uroczystości! Coś takiego dzieje się po raz pierwszy” – powiedziała p. dyrektor Kowalska.

Policja zatrzymała chłopca, który – przebywając gościnnie u swojego kolegi – obrzucił uczestników uroczystości różnymi przedmiotami z okna trzeciego piętra.

/zaxid.net, kresy24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!