Polska Wiadomości

Podczas piątkowego nabożeństwa doszło do tragicznej śmierci księdza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
31-letni ks. Krystian Kotulski zmarł w kościele podczas nabożeństwa w Wielki Piątek. Duchowny nagle zasłabł i pomimo szybko podjętej reanimacji nie udało się uratować jego życia.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek w kościele w Kosobudach w gminie Zwierzyniec w powiecie zamojskim. W trakcie nabożeństwa wielkopiątkowego  Liturgii Męki Pańskiej. Tuż po udzieleniu komunii św., duchowny nagle stracił przytomność i upadł na podłogę.

Natychmiast zostały powiadomione służby ratunkowe oraz przystąpiono do udzielania pomocy. Niestety mimo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, księdza Krystiana Kotulskiego nie udało się uratować.

Przyczyny śmierci nie są znane, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

Jak informuje Diecezja Zamojsko – Lubaczowska, ks. Krystian Kotulski miał 31 lat. Urodził się 29 kwietnia 1986 r. w Zamościu. Studiował teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a święcenia kapłańskie przyjął w czerwcu 2011 r. Najpierw był wikariuszem w parafii w podzamojskim Lipsku, we wrześniu 2015 r. trafił do parafii w Kosobudach. Od 2017 roku ks. Krystian rozpoczął stałą współpracę z Katolickim Radiem Zamość jako jeden z prowadzących audycje “Nocna zmiana” i “Misja specjalna”. Był też przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, pracował z młodzieżą we wspólnocie Galilea.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!