Wiadomości

Podczas interwencji zaatakował policjanta siekierą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci pełniący służbę w kłobuckiej komendzie zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który w trakcie interwencji zamachnął się na jednego z mundurowych siekierą. Stróże prawa obezwładnili i zatrzymali agresora, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi nawet 10 lat więzienia.

Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chodzi po miejscowości Truskolasy z siekierą i próbuje z nią wejść do miejscowego sklepu. Na miejsce szybko został skierowany patrol Policji. Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera.

Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli wobec niego interwencję. Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią na jednego z mundurowych. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia, a następnie stróże prawa obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Po przebadaniu okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,1 promila alkoholu.

Zatrzymany agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!