Wiadomości

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio klękanie przez sportowców będzie karane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bardzo wyraźna większość sportowców powiedziała, że nie jest właściwe demonstrowanie lub wyrażanie swoich poglądów na polu rozgrywek – przekazała przewodnicząca Komisji Sportowców, Kirsty Coventry.

MKOl w ciągu ostatniego roku przeprowadził ankietę wśród ponad 3500 sportowców, w której zapytał się o sprawę zaangażowania politycznego. Dwóch na trzech sportowców stwierdziło, że okazywanie swoich poglądów, podczas wydarzeń sportowych jest niestosowne i niepotrzebne.

Wyniki badania potwierdziły zasadę znajdującą się w Karcie Olimpijskiej: punkt 50 tego dokumentu zabrania na igrzyskach przejawów demonstracji lub propagandy politycznej, religijnej lub rasowej.

– Bardzo wyraźna większość sportowców powiedziała, że nie jest właściwe demonstrowanie lub wyrażanie swoich poglądów na polu rozgrywek, podczas oficjalnych ceremonii lub na podium, a więc naszą rekomendacją dla zawodników jest powstrzymanie się od wszelkiego rodzaju protestów i demonstracji lub aktów postrzeganych jako takie – przekazała przewodnicząca Komisji Sportowców, Kirsty Coventry.

Przypomnijmy, że ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio odbędzie się 23 lipca. Zawody zakończą się 8 sierpnia.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!