Wiadomości

Podczas ataku służby białoruskie oślepiały polskich funkcjonariuszy i żołnierzy laserami i stroboskopem /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj ok. 18.00 policjanci interweniowali w okolicach miejscowości Grudki w gminie Białowieża w związku z próbą nielegalnego przekroczenia granicy. Na zapory z drutu kolczastego migranci rzucali kładki.

“Ponad 100-osobowa grupa cudzoziemców forsowała wczoraj granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Białowieży. Podczas ataku służby białoruskie oślepiały polskich funkcjonariuszy i żołnierzy laserami i stroboskopem. Dwóch żołnierzy WP zostało niegroźnie poszkodowanych” – poinformowała dziś na swoim koncie na twitterze Straż Graniczna, załączając film.

– Ludzie ci zostali dowiezieni na granicę przez służby białoruskie samochodami ciężarowymi. Koło osiemnastej rozpoczęli atak od rzucania kamieniami, kawałkami drewna, elementami rur z ogrodzenia – przekazała.

Białorusini oślepiali polskich żołnierzy stroboskopami i laserami, dwóch polskich żołnierzy zostało niegroźnie rannych. Nie było potrzeby odwożenia ich do szpitala.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że wśród przedmiotów znalezionych przy migrantach, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granice w rejonie Białowieży znaleziono m. in. nóż.

Tak więc wciąż trwa presja migracyjna na naszą wschodnią granicę. Gdy duże, liczące nawet po kilkaset osób grupy migrantów, rzucając kamieniami i gałęziami, atakują naszych żołnierzy i funkcjonariuszy, w innych miejscach przez granicę przenikają pojedyncze osoby bądź niewielkie grupki migrantów.

„Wczoraj tj.26.11 granicę polsko-białoruskiej próbowało nielegalnie przekroczyć 206 osób. Próbom tym zapobieżono. Za pomocnictwo funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 7 cudzoziemców: 6 ob. Rosji i ob. Gruzji. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży służby odparły atak na granice grupy 100 osób” – czytamy we wcześniejszym wpisie na twitterowym koncie Straży Granicznej.

Nie ustają ataki i próby forsowania przez migrantów granicy polsko-białoruskiej

“Wczoraj policjanci zatrzymali 3 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane w Wysokim Moście osoby, to obywatele Ukrainy zamieszkujący w Polsce. W lesie na kurierów czekało 10 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę” – czytamy z kolei na twitterowym koncie Podlaskiej Policji.

Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru magazynu Magna Polonia:

Magna Polonia numer 30 – Brońmy granic!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!