Wiadomości

Pod warstwą śniegu ukryto karabin wojskowy typu Mauser wraz z amunicją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły (RDLP w Olsztynie) pomogli w odnalezieniu nielegalnej broni palnej oraz zatrzymaniu mężczyzn, którzy jej używali.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek, 15 lutego, na terenie leśnictwa Narzym. Podczas pracy w terenie leśniczy usłyszał huk powtarzających się wystrzałów, przypominających strzały z broni palnej. Po ustaleniu, że w okolicy nie odbywają się polowania, zawiadomił o zdarzeniu Straż Leśną. Strażnicy przyjechali na miejsce w asyście policji. W działania włączyli się również leśnicy oraz członkowie miejscowego koła łowieckiego.

Strażnicy oraz policja i myśliwi zaczęli sprawdzać pobliski las. Dwóch napotkanych w lesie mężczyzn, podczas próby wylegitymowania, zaczęło uciekać. Zalegający śnieg pomógł służbie leśnej odnaleźć ukrytą broń. Okazało się, że pod warstwą śniegu ukryto karabin wojskowy typu Mauser wraz z amunicją. Leśnicy, podążając po śladach, uniemożliwili podejrzanym ucieczkę samochodem.

Przeprowadzona obława doprowadziła do ujęcia sprawców. Zostali oni przekazani w ręce policji. Podczas dalszych czynności ustalono, że zatrzymane osoby nie posiadały uprawnień do posiadania i posługiwania się zabezpieczoną bronią.

Policja kontynuuje czynności, które mają ustalić, czy zabezpieczona broń nie służyła do kłusownictwa oraz popełnienia innych przestępstw.

/lasy.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!