Wiadomości

Pod Opolem nielegalnie składowano groźne odpady chemiczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja zatrzymała 35-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który jest podejrzany o nielegalne składowanie trujących odpadów chemicznych w Dąbrowie pod Opolem.

W czwartek policję poinformowano o znalezieniu w magazynach pod Opolem beczek z nieznaną substancją. Na miejsce wezwano specjalistyczne jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy odkryli nieoznakowane zbiorniki o łącznej pojemności około 50 tysięcy litrów, zawierające m.in. silne kwasy z domieszką chloru.

Ustalono, że zbiorniki przywiózł na miejsce przedsiębiorca, który wynajął halę od jej właściciela. Wstępnie koszt wywiezienia i utylizacji trucizn oszacowano na 150 tysięcy złotych.

W czasie, gdy strażacy prowadzili akcję ratunkową, policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Opolu rozpoczęli poszukiwania właściciela chemikaliów.

Jak informuje biuro prasowe KW Policji w Opolu, funkcjonariusze zatrzymali już 35-latka, któremu przedstawiono zarzut składowania substancji mogących stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Wobec podejrzanego sąd zastosował sankcję w postaci 2 miesięcy aresztu tymczasowego.

/Radio Opole, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!