Wiadomości

Pod Nowym Sączem grasuje puma? Opublikowano zdjęcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ochotnicza Straż Pożarna we Florynce opublikowała na facebooku zdjęcie zwierzęcia, które wygląda jak puma. Leśnicy wykluczyli, by chodziło o rysia.

“Mieszkaniec Binczarowej widział zwierzę przypominające pumę. Na wszelki wypadek prosimy uważać” – czytamy na stronie OSP we Florynce. W rozmowie z „Gazetą Krakowską” Piotr Majka, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Nawojowa, przekazał, że „oficjalnego zgłoszenia o podejrzeniu, że puma przemierza teren naszego nadleśnictwa nie otrzymaliśmy”.

– Tak samo nasi pracownicy nie zauważyli choćby śladów obecności nietypowego dla naszego regionu zwierzęcia – wskazał. Zaznaczył przy tym, że leśnicy przeanalizowali nagranie i zdjęcia, na którym widać tajemnicze zwierzę. Wykluczyli, by był to ryś.

– Skontaktowaliśmy się z autorem tego materiału i nasi pracownicy razem z nim udali się w miejsce, gdzie widziane było zwierzę. Pewną podpowiedzią byłyby tropy, które pozostawił, ale od niedzieli minęło już trochę czasu i były one roztopione. Do tego nie mamy pewności, czy to dokładnie to miejsce, przez które przechadzał kotowaty. Wstrzymałbym się jednak od panikowania i wyciągania pochopnych wniosków – przekazał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!