Wiadomości

Pod Krakowem próbowano zabić “Bokserka”, strzelano z karabinu maszynowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nieznani sprawcy ostrzelali w piątek po południu w jednej z podkrakowskich miejscowości dom Janusza K., ps. „Bokserek”. Małopolska policja potwierdziła PAP, że „doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym”, nie podając jednak szczegółów.

W piątek po godz. 14 przed dom „Bokserka” pod Krakowem przybył mężczyzna w średnim wieku, który wywabił na zewnątrz Janusza K., a następnie wystrzelił w jego kierunku serię z karabinu maszynowego – podał portal TVN24.

Kule nie dosięgły „Bokserka”, lecz uszkodziły drzwi i okna domu. Krewni mężczyzny, którzy znajdowali się w pomieszczeniu również nie doznali obrażeń. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak po kilku minutach przed dom podjechał srebrny samochód, z którego „oddano kolejną serię w kierunku domu Janusza K.” – podał portal. Także ten atak nie sięgnął celu.

Policji nie udało się na razie zatrzymać sprawców. – Na miejscu prowadzone są czynności, ustalamy przebieg wydarzeń. Dla dobra sprawy na razie nie informujemy – powiedziała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krakowie mł. aps. Justyna Fil.

St. sierż. Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji potwierdził, że „doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym”, nie podając jednak żadnych szczegółów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!