Wiadomości

PO zapowiada przywrócenie przywilejów emerytalnych byłym SB-ekom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Odwrócimy krzywdzącą i opartą na odpowiedzialności zbiorowej ustawę dyskryminacyjną” – zapowiedział w Kołobrzegu wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak. Deklaracja byłego ministra obrony narodowej w rządzie PO-PSL padła w trakcie spotkania z emerytami mundurowymi w Kołobrzegu.

W piątek 21 września w Kołobrzegu odbył się Kongres Służb Mundurowych. Przybył na nie poseł PO Tomasz Siemoniak. Celem spotkania – jak zapowiadali organizatorzy – była „obrona mundurowych pokrzywdzonych przez działania Prawa i Sprawiedliwości”. Chodzi o policjantów, strażników i funkcjonariuszy innych służb, którzy pracowali w Służbie Bezpieczeństwa (SB) i z tego tytułu obniżono im emerytury.

Tomasz Siemoniak od początku krytycznie ocenia skutki tzw. ustawy dezubekizacyjnej. – Państwo musi być rzetelne wobec tych, którzy jemu służą. Nawet komuniści w 1947, kiedy weryfikowali przedwojennych policjantów, sprawdzali każdy przypadek indywidualnie – mówił poseł PO w radiu TOK FM w sierpniu 2017 r. W piątek temat ten pojawił się na spotkaniu z emerytowanymi żołnierzami, służącymi w czasach komunistycznej władzy totalitarnej w Polsce.

Były szef MON na swoim profilu na Twitterze umieścił w piątek zdjęcie ze spotkania z emerytami mundurowymi w Kołobrzegu z zapowiedzią przywrócenia wysokich emerytur służącym w SB. „Odwrócimy krzywdzącą i opartą na odpowiedzialności zbiorowej ustawę dyskryminacyjną. Kołobrzescy emeryci mundurowi zapowiadają pójście do wyborów samorządowych i głosowanie przeciw PiS!” – zadeklarował poseł PO.

/TVP Info, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!