Wiadomości

Po śmierci 49-letniej kobiety Austria wstrzymuje szczepienie jedną z partii szczepionki AstraZeneca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze Austrii zdecydowały w niedzielę o wstrzymaniu szczepień przeciw COVID-19 z użyciem jednej z partii preparatu AstraZeneca.

Decyzja o wstrzymaniu szczepień przeciw COVID-19 z użyciem jednej z partii preparatu AstraZeneca zapadła po śmierci 49-letniej kobiety oraz wystąpieniu zatoru płuc u drugiej. Decyzja została podjęta mimo braku dowodów na bezpośredni związek ze szczepieniem.

Jak poinformował federalny urząd ds. bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej (BASG), kobieta zmarła w wyniku zaburzeń krzepnięcia krwi, zaś druga, 35-latka, nabawiła się zatoru płuc, spowodowanego zakrzepem.

Oba przypadki wystąpiły w miejscowości Zwettl w Dolnej Austrii; kobiety otrzymały zastrzyki z tej samej partii szczepionki AstraZeneca.

BASG podał, że nie ma obecnie „dowodów na związek przyczynowy ze szczepionką”. Przypadki problemów z krzepnięciem krwi nie były wcześniej notowane w badaniach nad preparatem AstraZeneca. Ponieważ jednak na razie związku nie da się całkowicie wykluczyć, urząd zdecydował się wstrzymać szczepienie z użyciem tej partii preparatu.

/dorzeczy.pl, zdj. ilustr./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!