Polska Świat Wiadomości

Po raz pierwszy Polak został wykładowcą Irańskiego Uniwersytetu Medycznego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal kozienice24.pl Łukasz Karol Uliasz, mieszkaniec gminy Grabów nad Pilicą w powiecie kozienickim, będący jednocześnie Społecznym Ustawowym Opiekunem Zabytków Powiatu Kozienickiego, został profesorem wizytującym Irańskiego Uniwersytetu Medycznego w Shiraz.

Łukasz Uliasz – naturopata dyplomowany, specjalista medycyny naturalnej oraz apiterapii i ziołolecznictwa, prefekt akademii apiterapii medycznej, jest pierwszym Polakiem który otrzymał tytuł profesorski Irańskiego Uniwersytetu Medycznego w Shiraz.

Jest to godność wykładowa, a nie zarobkowa więc swoją funkcję sprawuje bezpłatnie. Poza tym zajęcia prowadzi także na innych uczelniach w kraju i zagranicą. Jak wyglądało nawiązanie współpracy z irańskim uniwersytetem?  Była to dosyć naturalna droga, z racji tego, że rozwijałem historię i tradycje medycyny arabskiej i nie tylko. Irański Uniwersytet Medyczny w Shiraz znalazłem dzięki Uniwerystetowi Medycznemu w Białymstoku. Jednakże później władze irańskiej uczelni zaproponowały mi złożenie aplikacji na profesora wizytującego, bo taką funkcję mają w zakresie współpracy międzynarodowej. Złożyłem aplikacje, po czym zaakceptowano warunki. Zainteresowało ich historia, dziedzina i terapie medycyny naturalnej, które występują w Europie, aby można było porównywać ich i naszą, bo jednak jest to zupełnie inny kontynent i inne warunki cieplne, choroby oraz bakterie – mówi Łukasz Uliasz.

Łukasz Uliasz jest pszczelarzem oraz społecznikiem w zakresie ogólnopolskim, jak i Ziemi Kozienickiej i Radomskiej. Jak sam mówi, jego przygoda z medycyną naturalną rozpoczęła się właśnie dzięki pszczołom. Prowadzi Ekologiczną pasiekę która jest włączona w sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Pasieka Łukasza Uliasza znajduje się we wsi Utniki w gminie Grabów nad Pilicą i produkuje: miód, propolis, pierzgę, pyłek i wosk pszczeli, z których wytwarza naturalne leki.

Łukasz Uliasz publikuje w 5 miesięcznikach specjalistycznych o tematyce medycznej, co daje ponad 500 artykułów medycznych, zaś za swoją pracę społeczną posiada liczne wyróżnienia i odznaczenia zarówno społeczne jak i resortowe, między innymi Złotą Odznakę za Opiekę nad Zabytkami przyznaną przez wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, jak i odznaczenie ”W Służbie Bogu i Ojczyźnie” Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, a także Odznakę Honorową NSZZ Policjantów.

Łukasz Uliasz jest członkiem licznych organizacji w tym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Komitetu Zielarskiego, Polskiego Cechu Naturopatów jak również Polskiego Związku Ginekologów i Położników.

Gratulujemy!

Źródło: kozienice24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!