Wiadomości

Po protestach muzułmanów coraz więcej szkół w Birmingham wycofuje się z „lekcji równości i tolerancji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cztery kolejne szkoły w Birmingham w następstwie protestów muzułmańskich rodziców wycofały się z lekcji o prawach osób LGBT.

Leigh Trust poinformował, że zawiesza program No Outsiders do czasu osiągnięcia porozumienia z rodzicami. Już wcześniej w następstwie protestów zawiesiła lekcje miejska szkoła Parkfield.

Adwokat Amir Ahmed powiedział, że niektórzy muzułmanie czują się „ofiarami”, z kolei lider grupy LGBT powiedział, że program No Outsiders pomaga uczniom zrozumieć, że jest dobrze być innym.

W piśmie, z którego treścią zapoznał się korespondent BBC, Leigh Trust poinformowała, że wstrzymuje lekcje aż do Ramadanu, tj. do maja. Dotyczy to szkół Leigh Primary School, Alston Primary School, Marlborough Junior and Infants School i Wyndcliff Primary School.

Muzułmańsce rodzice uczniów uczęszczających do szkoły Parkfield i pozostałych czterech szkół uznali, że zajęcia są nieodpowiednie dla małych dzieci, a uczenie o LGBT w szkołach jest sprzeczne z islamem.

Program No Outsiders został stworzony i wdrożony w Parkfield w 2014 r. przez asystenta dyrektora Andrew Moffata.

Ahmed, który jest jednym z przywódców protestów w Parkfield, powiedział, że tamtejsza społeczność muzułmańska jest „szanująca i tolerancyjna” wobec brytyjskich wartości, ale teraz ma odczucie, że jest ofiarą. Dodał, że rodzice, którzy protestowali, byli „przedstawiani społeczeństwu jako homofobowie”.

„Zasadniczo problem, jaki mamy z No Outsiders, polega na tym, że zmienia on system moralny naszych dzieci, w odniesieniu do wartości rodzinnych, w kwestii seksualności, a my jesteśmy społecznością, która trzyma się tradycji” – powiedział Ahmed.

„Z przyczyn moralnych nie akceptujemy homoseksualizmu, nie uznajemy związków seksualnych. Nie chodzi o bycie homofobicznym … to jak mówienie, że jeśli nie wierzysz w islam, to jesteś islamofobem” – mówił Ahmed.

Czytaj też:

Po protestach muzułmańskich rodziców szkoła w Birmingham wycofała się z zajęć dot. LGBT

/bbc.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!