Wiadomości

Po kontroli w Urzędzie m.st. Warszawy rzeczoznawczyni usłyszała zarzuty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CBA zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie usłyszała rzeczoznawczyni majątkowa – potwierdził portal tvp.info. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości przy zakupie nieruchomości położonej na terenie gminy Zielonka.

Delegatura CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy zakupie w 2012 r., przez należącą do miasta stołecznego Warszawy spółkę MPO, nieruchomości położonej na terenie gminy Zielonka.

„Śledztwo zostało podjęte w oparciu o materiały zgromadzone przez Departament Postępowań Kontrolnych CBA w toku kontroli przeprowadzonej w Urzędzie m.st. Warszawy. W wyniku czynności kontrolnych oraz w oparciu o zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy, prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutu poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej” – poinformowało CBA. Zarzut został postawiony rzeczoznawczyni majątkowej.

Według funkcjonariuszy CBA rzeczoznawczyni, wykonując operat szacunkowy na zlecenie MPO, poświadczyła w nim nieprawdę co do wartości wycenianej nieruchomości, m.in. – podaje Biuro – „poprzez nierzetelną analizę rynku i danych transakcyjnych, błędy w zakresie ustalania cen transakcyjnych oraz błędną metodykę wyceny”. W ocenie służb „ujawnione deficyty miały istotne znaczenie prawne dla dokonania zakupu wskazanej nieruchomości”.

„Przedmiotowy operat stanowił podstawę ustalenia wartości nabywanej nieruchomości, tym samym zawarte nim błędy wpłynęły na ostateczną cenę transakcji, której wartość przekroczyła 40 mln zł. Nabyta w 2012 r. przez MPO nieruchomość z przeznaczeniem pod budowę zakładu przetwarzania odpadów do chwili obecnej pozostaje niezagospodarowana” – wyjaśnia CBA.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!