Polska Wiadomości

Po fali krytyki poznańska szkoła zrezygnowała z organizacji “Dnia Spódniczki”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal tenpoznan.pl Szkoła Podstawowa nr 7 po krytyce części rodziców zdecydowała się wycofał z pomysłu organizacji “dnia spódniczki” u siebie.

Od początku przedstawiciele placówki byli zaskoczeni zamieszaniem jakie wybuchło z powodu chęci zorganizowania w szkole “dnia spódniczki”. Co wywołało kontrowersje? Szkoła zachęcała do tego, żeby spódniczki założyli również chłopcy. To nie spodobało się części rodziców.

Zarzuty odpierała Monika Kasprowicz, nauczycielka w szkole. – Jestem zaskoczona reakcją rodziców. Organizujemy wiele akcji mających wydobyć z uczniów spontaniczność. Nie rozumiem emocji wywołanych akcją, która jest dobrowolna i skierowana dla każdego. Zostala zorganizowala przez Samorzad Uczniowski, któremu nie możemy podcinać skrzydeł kiedy się chce zaangażować. Miała to być radość i zabawa – podkreślała.

Dzisiaj dyrekcja szkoły w oświadczeniu poinformowała, że placówka rezygnuje z kontrowersyjnego pomysłu. – Niestety, pojawił się głos, który przypisał tej spontanicznej, młodzieżowej akcji treści ideologiczne, czemu stanowczo się sprzeciwiamy. W przekazach medialnych pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji o akcji, które wywołały atak na Szkołę i jej pracowników. Jest to w naszej opinii niesprawiedliwe i krzywdzące. Nie chcąc, aby insynuacje dorosłych negatywnie wpłynęły na dzieci i młodzież, którym najprawdopodobniej trudno będzie zrozumieć powody zamieszania wywołane wokół zaproponowanej akcji, wspólnie z Radą Rodziców podejmujemy decyzję o rezygnacji z pomysłu zorganizowania Dnia Spódnicy.

Jak wida opór i konsekwencja w działaniu mają znaczenie.

Źródło: tenpoznan.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!