Gospodarka Polska Wiadomości

PO chce wprowadzić “Piątkę Kaczyńskiego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłowie rządzącej koalicji powracają do niesławnego pomysłu Jarosława Kaczyńskiego. Chcą zamknąć fermy norek. Przekonują, że w Polsce to schyłkowa działalność — informuje “Rzeczpospolita”.

PO chce wprowadzić “Piątkę Kaczyńskiego”. Kontrolowana przez George’a Sorosa “Rzeczpospolita” donosi, że projekt zakazu hodowli zwierząt futerkowych jest niemal gotowy. Pracują nad nim zieloni komuniści, skupieni wokół Małgorzaty Tracz, posłanki KO z partii Zieloni, szefowej “Parlamentarnego Zespołu na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro”.

–Podczas posiedzenia zespołu na początku lutego pokażemy projekt, by móc rzetelnie podyskutować na temat jego założeń i przekazać do konsultacji – powiedziała ekoaktywistka w rozmowie z dziennikiem.

“Od posłów zajmujących się projektem można usłyszeć, że szanse na jego uchwalenie są duże, na co wskazywałyby m.in. przedwyborcze zapowiedzi liderów koalicji rządzącej” — czytamy w gazecie, która przypomina, że w marcu ubiegłego roku szef PO Donald Tusk nazwał hodowlę zwierząt na futro “nieludzkim przemysłem” i zapowiedział szybkie wprowadzenie zakazu.

Sami hodowcy wcale nie zgadzają się z tezą, że ich branża jest schyłkowa. –Wolałbym, aby oceną rentowności zajmowały się osoby prowadzące daną działalność, a nie posłowie. Na przykład w ciągu ostatnich czterech tygodni ceny futer wzrosły od 50 do 100 proc. – skomentował Szczepan Wójcik, hodowca norek i jeden z organizatorów protestów przeciwko pisowskiej “piątki dla zwierząt”.

–Nie ma żadnego zainteresowania ze strony hodowców, by zamykać ich miejsca pracy. A jeśli na którejś z ferm doszło do nieprawidłowości, należy wyciągnąć konsekwencje w stosunku do konkretnego hodowcy, a nie stosować odpowiedzialność zbiorową — dodał.

NASZ KOMENTARZ: Istotą komunizmu jest ciągłe uderzanie w prywatne biznesy i prywatną własność. To kolejny tego przykład.  Doskonale wiemy, że każdą niegodziwość i kradzież można wytłumaczyć dobrem lub bezpieczeństwem ludzi i zwierząt.

Polecamy również: Polskę zalewa “olej techniczny” z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!