Wiadomości

Plująca na Polskę i Polaków Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Znana jest ona głównie z plucia na Polaków i oskarżania nas o najstraszniejsze zbrodnie.

– Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. (…) Ale kiedy przyszedł test, okazuje się, że nie jesteśmy w stanie zdać tego egzaminu – mówiła niedawno Tokarczuk w programie „Minęła dwudziesta” TVP Info.

Jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.

– Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów – stwierdziła pisarka.

Warto też przypomnieć, jak to noblistka wspólnie z posłem Mieszkowskim pozowała do zdjęcia na tle krzyża przerobionego na swastykę:

Mieszkowski pozuje do zdjęcia na tle swastyki zrobionej z krzyża

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!